Je hypotheek te afsluiten of oversluiten met erkend hypotheekadviseur Michiel Franken
Van mensen die hypotheek afsluiten doet 90% dat persoonlijk via adviseur. Hypotheken zijn een complex product en daarom prefereren consumenten persoonlijk contact met een adviseur, aldus Managersonline (via Verzekeringsblad 7 mei 2009).
In 2003 hebben wij een hypotheek afgesloten met bemiddeling van Michiel Franken. In 2009 heeft hij voor ons het oversluiten van de hypotheek begeleid. Omdat meer mensen op zoek zijn naar een financieel adviseur die betrouwbaar is vat ik onze ervaringen met Michiel Franken hier samen.
Toen wij in 2003 een hypotheek moesten afsluiten hebben wij Michiel Franken leren kennen via onze makelaar. Michiel Franken was destijds werkzaam bij Buro Cees Boeren & Vennoten. In 2008 is Michiel Franken voor zichzelf begonnen. In 2009 nam Michiel Franken contact met ons op omdat onze rentevaste periode bijna af liep. Uiteindelijk hebben wij samen met Michiel Franken gekozen voor het oversluiten van onze hypotheek naar een andere bank.
Michiel Franken is erkend hypotheekadviseur. Erkenning is persoonsgebonden; elke Erkend Hypotheekadviseur heeft de benodigde diploma’s behaald en voldoet aan de praktijkvoorwaarden.
Zodra onze bank in 2009 het nieuwe rentevoorstel bekend maakte hebben wij voor de renteherziening afspraken gemaakt met:
- Vereniging Eigen Huis;
- Michiel Franken.
Wij hebben zowel Vereniging Eigen Huis als Michiel Franken kenbaar gemaakt bij twee partijen advies in te winnen.
Onze situatie rondom de renteherziening
Globaal was onze persoonlijke situatie zo dat wij wat eigen geld in konden brengen om vast te zetten op een aan de hypotheek gekoppelde spaar of beleggingsrekening (dit levert rentekorting op). Het rentevoorstel van onze huidige bank lag 1% hoger dan wat je zou mogen verwachten in deze tijd. Deze omgang met bestaande klanten blijkt “tweesporenbeleid” te heten. Nieuwe klanten krijgen de marktrente, bestaande klanten betalen 1% meer. Een tweesporenbeleid betekent eigenlijk dat je na de rentevaste periode te veel betaalt of moet oversluiten (wat advies- en notariskosten met zich meebrengt maar ook tijd kost). Zeker iets om op te letten als je een hypotheek gaat afsluiten, ook je eerste hypotheek dus!
Waarom wij kozen voor Michiel Franken en niet voor de Vereniging Eigen Huis
Uiteindelijk hadden we meer vertrouwen in het voorstel van Michiel Franken om onze hypotheek over te sluiten naar een andere bank. Voor ons waren de meest belangrijke punten het snelle handelen, zijn persoonlijke benadering en zijn consistente visie op persoonlijke financiën. Hieronder lichten wij deze punten toe. Het hele artikel is inderdaad lovenswaardig over Michiel Franken maar dat is wat ons betreft volkomen terecht.
Michiel Franken handelt snel
Onze bank stuurde het nieuwe renteaanbod rijkelijk laat. Vereniging Eigen Huis gaf aan de zaken niet rond te kunnen krijgen en stuurde aan op het kiezen van een zo kort mogelijke termijn bij de huidige bank om vervolgens met een mogelijke boete definitief over te sluiten. Overigens had ik bij deze boete grotere bedragen in mijn achterhoofd dan de paar honderd euro die het uiteindelijk is.
Michiel Franken vertelde dat de akte wel degelijk later bij de notaris kon passeren. Hij bewaakte daarbij het complexe proces door steeds duidelijk te communiceren over belangrijke uiterste data voor het maken van afspraken (met bijvoorbeeld de notaris) of het aanleveren van stukken (zoals de werkgeversverklaringen en het taxatierapport). Op de website van Franken Financieel Adviesbureau somt hij onder het kopje Diensten>Hypotheek stappenplan de vele werkzaamheden die achter de schermen plaatsvinden op.
De ondertekende stukken werden door Michiel Franken persoonlijk bij ons thuis opgehaald en naar de nieuwe bank toe gebracht. Ook heeft hij het taxatierapport persoonlijk bij onze makelaar opgehaald.
Michiel Franken houdt rekening met je persoonlijke omstandigheden
Voor de afspraak met Vereniging Eigen Huis hadden wij meerdere malen telefonisch contact nodig. De afspraak kon alleen tijdens werktijden plaatsvinden op een kantoor van Vereniging Eigen Huis.
Wij vonden Michiel Franken bereid om ons:
- met één e-mailbericht
- ‘s avonds, nadat wij onze dochter naar bed hadden gebracht
- bij ons thuis
verder te helpen.
Deze weken waren wij persoonlijk ook erg druk met werk en dergelijke. Michiel Franken sprong hier ook op in door voor ons de prijsafspraak met de notaris te regelen.
Na de ondertekening van de grote hoeveelheid stukken kwamen wij er pas na het meegeven van de stukken aan Michiel Franken achter dat wij vergeten waren zelf een kopie te maken. Michiel Franken heeft kopieën gemaakt en deze via e-mail naar ons verstuurd.
Tenslotte zagen wij Michiel Franken tijdens het passeren van de akte (dit lukt agendatechnisch vast niet altijd).
Michiel Franken draagt een consistente visie op persoonlijke financiën uit
Michiel Franken heeft een consistente visie op persoonlijke financiën die hij concreet kan overbrengen in een adviesgesprek. De hoofdlijn hierin in het opbouwen van eigen vermogen waar je naar behoefte over kunt beschikken. Hierbij betrekt hij uiteraard ook zaken als arbeidsongeschiktheids-, kapitaal- en overlijdensrisicoverzekeringen. Wij hebben gemerkt dat Michiel Franken je, vanuit deze consistente visie op persoonlijke financiën, behoed voor overbodige verzekeringen.
Achteraf gezien mocht Michiel Franken ons juist meer ‘pushen’ want de tijd om alles rond te brengen was erg kort.
Michiel Franken over zichzelf
Gedurende twaalf jaar heb ik bij een drietal banken hypotheekervaring opgedaan. Als Hoofd Hypotheken van district ’t Gooi en Eemland heb ik veel hypotheken behandeld. Het voordeel hiervan is dat ik precies weet hoe een bank fiatteert, waaraan ze verdienen en waarin ze van elkaar verschillen. Deze kennis komt nog steeds goed van pas. Momenteel ben ik alweer langer dan zeven jaar als onafhankelijk hypotheekadviseur werkzaam.
Mijn logo stelt een openstaande deur voor die toegankelijkheid uitstraalt. Daarnaast kan een gedegen financieel advies deuren openen en is transparantie steeds belangrijker geworden. Een helder en duidelijk verhaal is en blijft mijn sterke punt.
Ook nadat de hypotheek is geregeld blijft de deur voor u openstaan en kunt u bij mij (bijna altijd) terecht met uw vragen. Belangrijk voor mij is dat u uw familie, vrienden en collega’s de weg naar mijn deur wijst.
Mijn werkgebied is voornamelijk ‘t Gooi en omstreken. Ook Utrecht (daar heb ik een kantoor) en Amsterdam en omgeving zijn gebieden waar ik regelmatig hypotheken afsluit. Zelfs heb ik klanten onder meer in Middelburg, Den Haag, Alphen aan den Rijn en Zuidbroek. Deze klanten zijn overigens wel bereid om naar mij toe te komen.
Doorverwijzing naar Michiel Franken
Zoals in de inleiding al is aangegeven is dit hele artikel inderdaad lovenswaardig over Michiel Franken. Wat ons betreft is dat volkomen terecht.
Via onderstaand formulier stuur je Michiel Franken een e-mailbericht waarbij hij weet dat je hem hebt gevonden via het weblog “Een manier om…”. Als je er uiteindelijk voor kiest om de hypotheek via Michiel Franken tot stand te laten komen dan ontvangen wij daarvoor uiteindelijk € 250. Je kunt natuurlijk Michiel Franken ook bellen op 06-51811325. Tijdens een adviesgesprek zal hij de telefoon uiteraard niet opnemen maar dan kun je zijn voicemail inspreken. De ingevulde gegevens worden ook naar jouw eigen e-mailadres gestuurd.
cforms contact form by delicious:days
Michiel Franken – Samen succesvol uw hypotheek regelen.

[...] Hieronder beschrijf ik mijn positieve ervaring met het volgen van de cursus Wft Basisdeskundigheid via LOI. Mijn WFT Basisopleiding Financiële Dienstverlening eindigde met een 8 op mijn studieverklaring. En de conclusie dat financiële cursussen toch niet mijn ding zijn. Voor financiële aangelegenheden doe ik persoonlijk liever een beroep op specialisten, zoals erkend hypotheekadviseur Michiel Franken. [...]